Megkezdődtek a kivitelezési munkálatok a Simontornya belterületi vízrendezése II. ütem elnevezésű projekt keretében – adta hírül a város önkormányzata. A fejlesztés célja a település csapadékvíz-gazdálkodásának korszerűsítése, a vízkárok kockázatának csökkentése, valamint egy biztonságosabb és élhetőbb környezet kialakítása a helyi lakosok számára. A beruházás nettó értéke mintegy 155,5 forint, melyet TOP Pluszos forrásokból finanszíroz az önkormányzat. A kivitelezési munkák a következő időszakban több helyszínen is zajlanak majd, ezért a lakosok munkagépekkel és esetenként forgalmi változásokkal találkozhatnak. A városvezetés a lakosság türelmét és megértését kéri a kivitelezés ideje alatt, egyúttal köszönetet mond az együttműködésért. A fejlesztés előre haladásáról folyamatos tájékoztatást ígérnek.
