Görög csapat ellen kezd a Konferencia-liga selejtezőben a PFC

Kisorsolták a Konferencialiga-selejtező mérkőzéseinek párosait – adta hírül a PFC. A paksi NBI-es futballcsapatnak a tavalyi szezonban elhódított bronzérmének köszönhetően zsinórban harmadszor nyílik lehetősége kilépni a nemzetközi porondra – ezúttal a Konferencialiga-selejtező második köréhez csatlakozik a paksi alakulat. A csapat történelmében először tizennégy évvel ezelőtt, 2011-ben mutathatták meg magukat az európai kupaporondon, akkor három kört meneteltek az Európa-liga-selejtezőjében – abban az évben a Paks jutott a legmesszebb a magyar csapatok közül. Tavalyelőtt a Corvinul ellen az első körben búcsúztak, ám a Konferencialiga-selejtezőben egészen a rájátszásáig verekedték magukat a paksiak, ahol a Mlada Boleslav állította meg őket a főtábla kapujában. Tavaly a román CFR Cluj búcsúztatta a PFC-t az El-selejtező első körében, majd a Maribor legyőzése után a Zsitomir következett, ahol nagy csatában végül az ukránok bizonyultak jobbnak, így ők jutottak tovább. Az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA hagyományosan, immár hosszú évek óta, a svájci Nyonban található székhelyén rendezi meg a különböző kupasorozatok sorsolásait. Nem volt ez másként most sem, a június 17-én, szerdán délután megtartott eseményen hivatalosan is eldőlt, hogy a Paksi FC a Konferencialiga-selejtező második körében a görög Panathinaikos FC együttesével mérkőzik majd meg. Az első összecsapásra július 23-án, hazai pályán kerül sor, míg a visszavágó július 30-án lesz.