A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos döntőjébe jutott idén is Asztalos Fanni, a Bezerédj Általános Iskola 6. osztályos diákja, aki megyei elsőként került be. Tavaly 11. helyezett lett az országoson, idén a 15. helyen végzett. A többfordulós 29. Kárpát medencei megmérettetés 2026-ban sokkal nehezebb volt, véli Asztalos Fanni, aki célként tűzte ki, hogy négyszer egymás után bejusson az országosra, hiszen akkor különdíjban részesülhet.
Asztalos Fanni
