Papírrepülő versenyt rendeztek Pakson🔊

Az ESZI Sportcsarnok adott otthont az első Tolna megyei papírrepülő megmérettetésnek, melyen az iskola diákjai vettek részt, összesen 7 csapat. A verseny hajtogatással kezdődött, A4-es méretű papírból kellett fél óra alatt kihajtogatni csapatonként 3-3 papírrepülőt, majd kezdődhetett a röptetés 4 versenyszámban. Melyik repülő tud legmesszebb repülni, melyik tud a legtöbb időt a levegőben tölteni, illetve célba dobásban és repülő szépségversenyben mérettették meg magukat. A legnagyobb távot a Szabó László, 17 éves ESZI-s diák által hajtogatott repülő tette meg.

Szabó László

Az ESZI-s diákok közül az időeredményben a Papír Szárnyasok csapata, azaz Figura Dominik, Zsámár Tamás és Kovács Bence lettek a győztesek. A célbadobást és a szépségversenyt a Végement csapata, azaz Dan Ábrahám, Magyar Márton Áron és Tóth Máté nyerte. A Tolna Vármegyei Mérnöki Kamara Energetikai Szakcsoport elnöke, Fenyvesi Csaba ötlete alapján került Paksra a rendezvény, ezzel pedig az volt a célja, hogy a mérnöki pályát közelebb hozza a fiatalokhoz. Keresztes Bendegúz György az ESZI diákigazgatója, az ESZI papírrepülő verseny egyik főszervezője rádiónknak elmondta, az elméleti és gyakorlati feladatokkal a fizika tantárgy is közelebb került hozzájuk.

Keresztes Bendegúz György

Az ESZI-s papírrepülő házi verseny első helyezettjeinek különdíja egy őcsényi élményrepülés.