Ismét véradást szerveztek a rendőröknek

Ismét vért adtak a Tolna megyei rendőrök – adta hírül a megyei Rendőr-főkapitányság. A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság csaknem egy évtizede együttműködik a Magyar Vöröskereszttel, melynek keretében évente több alkalommal szerveznek véradó napot a főkapitányságon és a városi kapitányságokon. A július 27-én megtartott kitelepülésen ezúttal 15 rendőrségi dolgozó adott vért, akik közül egy rendőr először segíthetett. Tolna megyében már hagyománynak számít a rendőrségi szolidaritási véradás, amelyhez évről évre egyre több rendőrségi dolgozó csatlakozik, akik így hozzájárulnak a rászorulók életének megmentéséhez. A Magyar Vöröskereszt 2012-ben „véradóbarát munkahellyé” nyilvánította a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságot. A rendőrség munkatársai továbbra is igyekeznek segíteni az országos vérellátás zavartalanságának biztosítása érdekében.