Embercsempészt és migránsokat fogtak az M6-oson

Illegális migránsokat fogtak el a rendőrök tegnap délelőtt Tolna megyében – adta hírül a megyei Rendőr-főkapitányság. A Bátaszéki Autópálya Alosztály járőrei az M6-os autópálya Budapest felé vezető oldalán, a Sárközi pihenőnél ellenőriztek egy cseh rendszámú autót. A járművet egy szerb állampolgárságú férfi vezette, aki hét, magukat afgán állampolgárnak valló személyt szállított. A külföldiek személyazonosságukat, illetve magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően igazolni nem tudták. A rendőrök a sofőrt, valamint az utasokat elfogták és előállították. Az illegális migránsokat a hatályos magyar jogszabályok értelmében visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz. A jármű vezetőjével szemben a nyomozók embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt eljárást indítanak. Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.