A szekszárdi rendőrök előállítottak három fiatalt, akik a város központjában randalíroztak szombaton – tájékoztatott a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Szombaton kora reggel érkezett bejelentés a rendőrséghez arról, hogy Szekszárd főterén, a Béla király téren és a Bezerédj utcában ismeretlenek virágtartókat borogattak fel, szemeteseket rongáltak, és a bennük levő hulladékot szétszórták. A rendőrök forrónyomon indultak el, néhány órán belül pedig a terület körzeti megbízottjának segítségével már azonosították is a vandálokat: három fiatalt állítottak elő még szombat délután. A húszas éveikben járó férfiak egy közeli kocsmában alkohol fogyasztásával töltötték az időt péntek éjszaka. Miután hazaindultak, az útjuk során ok nélkül virágos ládákat döntögettek, virágokat tépkedtek és a közterületen levő kukákat borogatták fel, majd az azokban levő szemetet szórták szét az utcán. A fiatalokat csoportosan elkövetett garázdaság miatt hallgatták ki a nyomozók, mindhárman elismerték felelősségüket. Az eset további vizsgálatát a szekszárdi rendőrök folytatják.
