Pakson lépett pályára szombat este az ASE kosárlabdacsapata

Az Alapszakasz 23. fordulójában az atomos gárda ezúttal az oroszlányi OSE Lions együttesét fogadta a Gesztenyés úti csarnokban. Az első negyedben igen kiegyenlített játékot mutatott a két gárda, a játékrészt 26-26-os döntetlennel zárták a csapatok. A második negyedet az atomosok tudták hozni 29-20, valamint a harmadik negyedben is az ASE akarata tudott érvényesülni, így 20-17-es eredménnyel zárták a játékrészt. A hajrában végül a vendégek 3 ponttal felül tudtak kerekedni a házigazdákon, és 19-16-ra nyerte az Oroszlány a negyedet, de ez a végső győzelemhez nem volt elegendő a Lionsnak, így 91-82-re az ASE tudott nyerni hazai pályán. A mérkőzés legeredményesebb paksi játékosa Deon Edwin lett, 23 pontot, 11 lepattanót, és 6 aszisztot szerzett a Paksnak. Az ASE a meccset követően 36 ponttal az 5. helyen áll a tabellán.