Tárgyalásokat folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök kedden Moszkvában. Orbán Viktor kiemelte: Magyarország tagja a NATO-nak és az Európai Uniónak, közben pedig kiváló kapcsolatokat ápol Oroszországgal. A magyar miniszterelnök kijelentette: a paksi erőmű építkezésének előkészítése a végső fázisba lépett és amint az utolsó engedély is megvan, a beruházás automatikusan átlép a következő, úgynevezett létesítési fázisba és ezzel megtesszük a döntő lépést mi magyarok, hogy önállók legyünk a villamosenergia-ellátás terén. a magyar kormányfő hangsúlyozta: Oroszország és Magyarország közötti hosszú távú gázszállítási szerződés értéke a jövőre nézve különösen nagy lesz, nem csökkenteni kell a mennyiséget, hanem növelni. Vlagyimir Putyin kiemelte: az orosz gázszállítás Magyarországra hosszú távú megállapodásnak köszönhetően történik, melyet tavaly hosszabbítottak meg 2036-ig. Érdemi tárgyalásokat folytathatnak arról, hogy egymilliárd köbméterrel emeljék az éves mennyiségét. Az új lehetőségek kapcsán arról beszélt Orbán Viktor, hogy az ukrán-magyar határon megépült egy konténer alapú átrakodó terminál, amit orosz-magyar közös szállítmányozási céggel használnák ki az abban rejlő lehetőségeket. Putyin is megerősítette, a logisztika területén vannak jó lehetőségek a két ország együttműködésében. Szó esett a tárgyaláson többek között az orosz-ukrán kapcsolatokról, az emberi jogokról, valamint több biztonsági aggályt is megfogalmazott az orosz elnök a NATO-val kapcsolatban.
