Szekszárdon tartották meg az ötödik Perczel Mór Rendészeti Versenyt – adta hírül a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság. A megyeszékhely városi atlétikai pályáján szervezte meg a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya az V. Perczel Mór Rendészeti Versenyt október 8-án. A rendezvényen hét – egyenként négyfős – csapat vett részt Szekszárdról, Paksról és Dombóvárról. Összesen négy középiskola képviseltette magát. A versenyző diákok nagy része a középiskola rendészeti orientációs szakáról érkezett, de úgynevezett civil csapatként a paksi TMSZC I. István Szakképző Iskola tanulói is részt vettek a megmérettetésen. A versenyzőknek hét – jórészt erőnléti – feladatot kellett végrehajtaniuk. Időre kellett megfelelő számú felülést és fekvőtámaszt megcsinálniuk. Összemérték erejüket továbbá akadályokkal nehezített pályán gránátdobásban, hajlított karú függésben, légpuskalövészetben és 4×400 méteres váltófutásban. A fizikai jellegű megmérettetések között pedig egy rendőrszakmai kérdésekből összeállított kvízt is ki kellett tölteniük a tanulóknak.
