Tolna megyében is indul a dinnye betakarítása

Nemrég indult meg a magyar dinnye betakarítása a földekről – olvasható a Világgazdaság oldalán. Az első körben Békés indul, majd bekapcsolódik az ellátásba Tolna, Fejér, valamint Baranya. Tolna megyében Paks, Szedres, Medina, Kajdacs, Tengelic, Fadd és Németkér környékén foglalkoznak dinnyetermesztéssel. A szakemberek arra számítanak, hogy hamarosan ellepi az itthoni standokat a hazai termés. A Balaton környékén már jó ideje hozzá lehet jutni magyar dinnyéhez, de csak közvetlenül a termelőktől. Az idén sárgadinnyéből – az áruházláncok logisztikája és a fogyasztói igények változása miatt – a vásárlók egyre inkább a kisebb, legfeljebb átlagos méretű, 1,5-2 kg-os gyümölcsöket részesítik előnyben, ehhez igazodott a termelés is. A termőterületek nagyjából harmada Bács-Kiskun, további harmada Békés és Csongrád-Csanád megyében található. Jelentős földek vannak még Tolna és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében is, a többi térségben szórványosan, jellemzően dominánsan görögdinnye-termelés mellett foglalkoznak sárgadinnyével.