Hétfőn este a Csengey Dénes Kulturális Központ színháztermében a Pedagógusnap alkalmából városi ünnepséget rendeztek. Heringes Anita polgármester köszöntötte a megjelenteket. Az ünnepség keretében kerültek átadásra a Gyermekeinkért-kitüntetések, melyet Lázár Márta és Pulainé Galambos Erika vehettek át. Paks Város Képviselő testülete évről évre elismerését fejezi ki a pedagógusoknak ezen a napon, és az itt élők javaslatai alapján díjazza azokat, akik kiemelkedően sokat tettek a gyermekek harmonikus személyiség formálásáért. Lázár Márti 40 éve dolgozik a Tolnai úti, azaz a Hétszínvirág óvodában, ahol friss diplomásként csoportvezető óvónőként kezdte, ma pedig már tagóvodavezetőként végzi munkáját 6 éve.
Lázár Márta
Gyermekeinkért díjban részesült 2026-ban Pulainé Galambos Erika is, a Deák Ferenc általános iskola igazgatója. Végigjárta a szakmai ranglétrát. Aktív igazgató, sportos életmódja, életvitele példaként szolgál kollégái előtt. Hitelesen képviseli az iskola egyik fő mottóját: az egészséges életmódra nevelést.
Pulainé Galambos Erika
A pedagógusnapi ünnepi műsort Kamilka és a Pesti Sikk zenekar szolgáltatta, melyen Gatsby dalok, elegáns és táncolható swing hangzott el. Majd Barnabás István alpolgármester pohárköszöntője után állófogadással zárult az ünnepség.
