Megemlékezést tartottak Pakson a Táncsics parkban

A nemzeti összetartozás napja alkalmából tartott megemlékezést június 4-én a Paksi Konzervatív Egyesület a Táncsics parkban, a székely kapunál, a Trianon-emlékmű mellett. Az eseményen a magyar hősökre és a trianoni döntés áldozataira emlékeztek. Beszédet mondott Pálmai István, az egyesület elnöke, valamint Orbán Attila, a Tolna Vármegyei Közgyűlés elnöke. Orbán Attila a megemlékezésen arról beszélt, hogy a nemzetet nem megosztani, hanem erősíteni kell. A történelmi sebekre nem újabb szembenállás, hanem kölcsönös tisztelet, alázat és egymás megbecsülése adhat választ. A megemlékezés végén elhelyezték a tisztelet és emlékezés koszorúit az emlékműnél.