Lezárult a nevezés a Virágos Magyarország versenyre, amelyre idén öt Tolna megyei település jelentkezett. Innentől a döntés a zsűri kezében van, ám a mozgalom közösségi oldalán keresztül a közönség is alakíthatja az eredményt – írja a TEOL. A 28. alkalommal életre hívott megmérettetésre ebben az évben Tolna megyéből Dombóvár, Györe, Ozora, Paks és Udvari nevezett be. Idén újdonságként a kétezer főnél nagyobb lélekszámú települések online is benyújthatták pályázataikat. Folytatva a két éve megkezdett hagyományt, a versenyre ezúttal is nevezhettek a határon túli magyarlakta települések, sőt az erdélyi közösségek mellett idén már Kárpátaljától a Vajdaságig, vagy a Felvidéktől Ausztriáig minden régióból pályázhattak települések. A legutóbbi Virágos Magyarország megmérettetésen 2019-ben Szekszárd különdíjat nyert. A tolnai megyeszékhely 2003 óta többször vett már részt a környezetszépítő versenyen, és számos alkalommal kapott elismerést. Az idei versenyen a megszokott módon több kategóriában osztanak díjakat, az eredményhirdetés szeptember közepén várható.
