Nagy érdeklődéssel fogadták a legkisebbek a Paksi Rendőrkapitányság bűn- és baleset-megelőzési szakemberét – adta hírül a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság. Bíró Ilona Mária rendőr főtörzsőrmester a napokban a Paksi Napsugár Óvodában, a Paksi Deák Ferenc Általános Iskolában és a Pusztahencsei Általános Iskolában tartott prevenciós előadásokat a gyerekeknek. A foglalkozások célja az volt, hogy a kicsik soha ne ijedjenek meg, ha rendőrrel találkoznak. A megelőzési munkatárs a hallgatóság életkorának megfelelően, élményszerűen mesélt munkájáról, játékos formában ismertette meg az ovisokkal az egyenruhát, a felszereléseket és a rendőri munkát. Az ismerkedést követően a szakember a közlekedési szabályokról beszélgetett a fiatalokkal. A gyermekeknek lehetőségük volt feltenni kérdéseiket, megismerhették a különböző szituációkban tanúsítandó helyes magatartási formákat.
