Vasárnap a gyermeknapon avatták fel Dunaföldváron a Templom utca 32-ben a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Málta házát, mellyel közösséget is építenek, hangsúlyozta ünnepi beszédében Horváth Zsolt Dunaföldvár polgármestere.
Süli János miniszter, országgyűlési képviselő az ünnepségen kiemelte, hogy a kormány is együttműködik az önkéntes szervezetekkel.
A rendezvényen részt vett még Orbán Attila megyei közgyűlés alelnöke és Jónás Gergely, a Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Dél-Dunántúli Régiójának regionális ügyvezetője is. Az ünnepségen elhangzott, több mint 25 éve működik a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Dunaföldvári önkéntes csoportja. Később létrejött a városban a fogyatékkal élők, valamint az idősek ellátását segítő Sorstárs Támogatószolgálat – és a gyerekek szociális hátrányát leküzdeni segítő Tanoda. Ez a három szervezet működik most a Málta Házban. 2015-ben kapta meg az önkormányzattól az egykor üresen állt, volt iskolaépületet a Máltai Szeretetszolgálat, mely most már felújított pompájában tündököl. A Dunaföldvári Málta Ház felújítása három ütemben három év alatt valósult meg – tudtuk meg Lipták Tamástól a Sorstárs Támogató Szolgálat intézményvezetőjétől.
Az ünnepségen a gyereknap alkalmából az apróságok vették birtokba az épület, melynek udvarán ugráló vár, fagyi, vattacukor, arcfestés és pattogatott kukorica várta őket, valamint a Katáng Együttes gyerekkoncertje.
