Átadták Bölcskén a felújított kápolnát

Átadásra került szombaton Bölcskén a felújított Jézus Szíve Kápolna. Az épület, mely a településhez tartozó Szent András pusztai kastély birtokán áll, a Katolikus Egyház tulajdonában van és egy területfejlesztési állami pályázat segítségével újulhatott meg. A kápolna felújítása egy évvel ezelőtt befejeződött, de a vírushelyzet miatt mostanra tolódott az átadása. Belasics Edit, a Szent András Kastély tulajdonosa az ünnepségen a ma már egyre inkább elnéptelenedő pusztai vidékeken lévő értékeink fontosságát hangsúlyozta.  

Belasics Edit

A Jézus Szíve Kápolnát 1884-ben építtette birtokán a Szent András pusztai kastély akkori tulajdonosa, Nagy Lajosné Vizer Constancia. A II. világháború utáni évtizedekben, a kastély és annak épületei állami tulajdonba kerültek és erős hanyatlásnak indultak. A kastélyt 11 évvel ezelőtt vásárolta meg Belasics Edit, állami támogatással 2015-re újíttatta fel, hat évvel később pedig a kastély kápolnája is megújulhatott.  Az ünnepségen jelen volt Dr. Virág Zsolt, a Nemzeti Kastélyprogram és Nemzeti Várprogram végrehajtásáért felelős miniszteri biztos, aki a műemlékek megőrzésére szánt állami támogatások jelentőségét hangsúlyozta.

Dr. Virág Zsolt