Kitüntetésben részesült a judo szakosztály mesteredzője

A Magyar Olimpiai Bizottság legmagasabb rendű kitüntetését, a MOB Érdemérmet kapta meg Hangyási László mesteredző, a magyar judo sport legeredményesebb trénere – adta hírül a judoinfo. A hatvannégy esztendős Hangyási László nyolcadik danos judo mester, aki versenyzőként is válogatott volt, kétszer nyert magyar bajnoki címet. A magyar judo sport legsikeresebb edzője, a sportágban mindeddig csak az ő tanítványa tudott olimpiai aranyérmet, vagy felnőtt világbajnoki címet szerezni, tanítványai közül Kovács Antal és Braun Ákos az Év sportolója címet is elnyerte Magyarországon, de megannyi hazai és nemzetközi siker köthető még versenyzőinek nevéhez. A paksi Atomerőmű SE sikeres judo szakosztálya az elmúlt három évtizedben minden olimpián képviseltette magát, s a pillanatnyi állás szerint ez a 2021-es tokiói ötkarikás játékokon sem lesz másképp.