Hat különböző álalbérlet-hirdetéssel károsított meg gyanútlan lakáskeresőket egy bonyhádi férfi – közölte a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság. A Szekszárdi Rendőrkapitányság a napokban fejezte be az ügy nyomozását, az iratokat pedig vádemelési javaslattal küldte meg az ügyészségnek. Az első feljelentést egy nő tette, aki 2025 decemberében talált rá egy interneten meghirdetett albérletre. A lakást megtekintette, majd két részletben összesen 300 ezer forintot utalt át a hirdető barátnőjének bankszámlájára. A bérleti szerződés megkötésére végül nem került sor, a hirdető pedig elérhetetlenné vált, a pénzt pedig nem fizette vissza. A nyomozás során kiderült, hogy a jelenleg 22 éves férfi a következő hónapokban további öt hamis albérlethirdetést adott fel különböző neveken. Az előlegeket több számlaszámra kérte, az áldozatoktól 30 ezer és 120 ezer forint közötti összegeket csalt ki. A rendőrség adatai szerint a férfi ismerősei bankszámláit is felhasználta a csalásokhoz. A beérkezett összegeket velük vetette fel készpénzben ATM-ekből, majd a pénzt saját céljaira költötte el. A gyanúsított a kihallgatása során feltáró jellegű beismerő vallomást tett, így a nyomozók lezárták az ügyet, amely hamarosan bírósági szakaszba léphet.
