Elhunyt Beregnyei Miklós paksi üzemtörténész, helytörténész, szerkesztő és kulturális szakember, aki évtizedek óta meghatározó alakja volt Paks és a Paksi Atomerőmű szellemi és történeti örökségvédelmének. Paks Város Pro Urbe emlékérmese, a Paksi Hírnök alapító-főszerkesztője 82 évet élt. Az Atomenergetikai Múzeum gyászközleményében azt írta, Beregnyei Miklós munkáját több alkalommal elismerték, így megkapta az Országos Honismereti Szövetség aranyérmét, a Tolna Megye Kultúrájáért ezüstérmet, múzeumi munkájának elismeréseként pedig életműdíjat vehetett át. Emlékét szeretettel és tisztelettel megőrizzük.
