Mözsi-Szabó István Díjakat adtak át Bogyiszlón – adta hírül közösségi oldalán a település önkormányzata. Azt írták, az esemény méltó módon tisztelgett azok előtt a pedagógusok előtt, akik hosszú éveken át kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és elhivatottságukkal szolgálták a település oktatási-nevelési életét. Tóth István polgármester köszöntőjében méltatta a pedagógusok szerepét, hangsúlyozva, hogy a gyermekek nevelésében végzett munka nemcsak hivatás, hanem a jövő építése is. Beszédében kiemelte, hogy a Mözsi-Szabó István Díjjal az önkormányzat szeretné elismerni mindazokat, akik példamutató munkájukkal hozzájárulnak Bogyiszló oktatási-nevelési életének fejlődéséhez. A Képviselő-testület úgy döntött, hogy ezt a díjat idén Győri Lászlóné és Hujbert Julianna pedagógusoknak adományozza, az általános iskolai oktatás terén végzett kimagasló munkájuk elismeréseként. A laudációk során elhangzott, hogy mindketten több évtizedes munkájukkal meghatározó alakjai voltak a bogyiszlói iskola életének.
