A hétvégén 15 baleset történt Tolna vármegyében

A hétvégén 15 baleset történt Tolna vármegyében, amelyek közül 3 személyi sérüléssel járt – közölte a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Péntek reggel Bátaszék és Várdomb között egy nő autója megcsúszott a vizes úton, az árokba hajtva végül egy fának ütközött, a sofőr könnyebben megsérült. Szombat délután az M6-os autópálya Pécs felé vezető oldalán egy autós a szalagkorlátnak ütközött a havas-nedves úton, szintén könnyebb sérüléssel. Vasárnap hajnalban Szekszárdon egy autó figyelmetlenségből parkoló járműnek ütközött, a jobb első utas könnyebben sérült, a sofőrnél pozitív értéket mutatott a szonda, további mintavételre előállították. A rendőrök a hétvégén 3 további ittas sofőrt is igazoltattak, mindannyian büntető feljelentést kaptak. A legtöbb anyagi kár a helytelen sebesség, az elsőbbségadás elmulasztása és a nem megfelelő követési távolság miatt következett be, 2 esetben pedig vadállattal ütköztek.