Kültéri kiállítás nyílt a paksi Városháza előtt🔊

Az orosz atomenergetikai ipar fennállásának a 80. és a Paksi Atomerőmű alapkőletételének 50. évfordulója alkalmából a Paks II. Atomerőmű építés projektjének fővállalkozója, az Atomstroyexport vállalat kiállítást rendezett fiatal képzőművészek alkotásaiból Jövőnk energiája címmel. A fiatal alkotók azokból az oroszországi városokból származnak, ahol a Roszatom atomenergetikai -ipari állami nagyvállalat üzemei működnek. A kiállításon olyan reprodukciók láthatók, amelyeken a művésznövendékek azt mutatják be, mit jelent számukra az atomenergia, milyen megjelenési formái vannak, és mi a jelentősége az atomenergiának az emberiség számára. A fiatal művészek az atomerőművekbe és gyárakba látogatva kaptak inspirációt. A kiállítás, melyen összesen 14 műalkotás került bemutatásra, a Városháza előtti téren látható. A kiállítás megnyitón hétfőn Heringes Anita, Paks Város polgármestere és Vitalij Poljanyin az Atomstroyexport alelnöke, a paksi atomerőmű építési projekt igazgatója ajánlották a fiatalok figyelmébe a tárlatot. Vitalij Poljanyin a kiállítás jelentőségéről beszélt rádiónknak.

Vitalij Poljanyin

Vitalij Poljanyin, az Atomstroyexport alelnöke, a paksi atomerőmű építési projekt igazgatója a Paks II. projekt jelenlegi állásáról is nyilatkozott.

Vitalij Poljanyin