Kerékpárút épül Szekszárdon – adta hírül hivatalos közösségi oldalán a város önkormányzata. A városvezetés a korábban elkészült Kerékpárhálózati tervének felülvizsgálatát követően, a lakossági igények és a pályázati felhívásban előírtak alapján elkészítette a kerékpárút koncepciótervét. A tervező, az önkormányzat, és a Magyar Közút Nzrt. Tolna Vármegyei Igazgatóságának munkatársai arra a közös szakmai javaslatra jutottak, hogy az északi és déli városrész kerékpáros összekötésére a legmegfelelőbb nyomvonal a Hunyadi utca – Tartsay utca – Keselyűsi út kereszteződésétől a Palánki úti körforgalomig tart. Azt írták, ez a nyomvonal a direktebb vonalvezetés alapján a kerékpárosoknak könnyen követhető, a forgalmi igényekhez jobban illeszkedik, a város felől elérhetővé válik. Továbbá a Pollack Mihály utca – Mátyás király utca csomópontban az új kapcsolat kialakítása segíti a kerékpárosok eljutását a keleti iparterületre is. A tervek szerint az új kerékpárút 2028. végéig készülhet el a városban, melyhez az önkormányzat 600 millió forint TOP Plusz forrást nyert.
