Kétnapos utánpótlás judo verseny volt Pakson rekord részvétellel

Mintegy 800 sportoló küzdőtt az ESZI Sportcsarnokban felállított tatamikon. Szombaton országos magyar bajnokságot rendeztek az A és a B korcsoport számára, a C korcsoport pedig Magyar Kupán vehetett részt. Vajna Csongor magyar bajnok lett, Ulbert Lujza ezüst érmet szerzett. Bronzérmes lett Grosan Erik, Kiss Dalma Klára, Lovászi Kornél , Magyar-Jankovics Rebeka és Dallos Petra álltak a dobogó harmadik fokára. Vasárnap az ifjúsági és a serdülő korosztály Atom Kupájára határon túli fiatalok is érkeztek. Hangyási Zengő Eszter idén már harmadszor lett magyar bajnok. A Hód Judo SE 12 éves sportolója a döntőben az Atomerőmű SE reménységével, Ulbert Lujzával csapott össze a bajnoki címért. Zengő nagy álmokat dédelget.