Kikapott Érden a PFC NB III-as csapata

A bajnokság hetedik fordulójában lépett pályára az elmúlt hétvégén a PFC NB3-as csapata. A paksi együttes ezúttal az Érdi VSE gárdájánál vendégeskedett. A mérkőzés első félidőjében a hazaiak a 30. percben meg tudták szerezni az első találatot, így 1-0-s részeredménnyel fordultak a csapatok. A második játékrészben az érdiek másodszorra is be tudták venni a PFC kapuját, és mivel a paksiak nem tudták már gólt szerezni, a végeredmény 2-0 lett az Érd javára. A mérkőzést Kindl István a paksi NB3-asok vezetőedzője is értékelte. „Talán az idei egyik legjobb félidőnket produkáltuk az első negyvenöt percben. A befejezéseknél azonban hiányzott a minőség, hogy vezetést szerezzünk. Sajnos nehezen, de tudomásul kell vennem, hogy fiatal a csapatunk, noha úgy tűnik, hogy minden mérkőzésen lehetőségünk van megszerezni a három pontot, mindig belehibázunk. El kell fogadni tehát, hogy csak egyesével tudjuk lépdelni a lépcsőfokokat, még akkor is, ha nyáron, vagy a bajnokság elején ez nem így tűnt. Az U17-es bajnokság után idő kell, mire az NBIII-ban eredményessé tudnak válni a játékosok. Visszatérve a mérkőzésre, három alapemberünk is hiányzott, Pesti az U19-es válogatottnál van, Horváth Kevin sérült, Gregor Zalán pedig eligazolt. Hármójuk pótlását ezen a találkozón sajnos minőségben nem tudtuk megoldani ” – fogalmazott a PFC weboldalán olvasható nyilatkozatában Kindl István. A Paksi NB3-as gárda jelenleg a 8. áll a bajnokság tabelláján, legközelebb pedig az éllovas Szentlőrinc együttesét fogadják Pakson szeptember 24-én.