Immár kilencszeres világbajnok Kiszli Vanda

Az Atomerőmű Sportegyesület kajakosa a Dániában megrendezett kajak-kenu maratoni világbajnokságon vett részt, ahol kiemelkedő teljesítménnyel szerepelt. Dániában rövidebb távval kezdett Kiszli Vanda, mint korábban a németországi Duisburgban megrendezett versenyen, a 3,4 kilométeres, futásokkal tarkított pályán előfutamot is rendeztek, ami után a fináléban egy szoros befutó után, 77 századmásodperccel a svéd versenyző mögött szerzett világbajnoki ezüstöt. Másnap jött a klasszikus, 24,3 kilométeres táv egyesben, amelynek Kiszli Vanda 2018 óta egyeduralkodója. A paksi versenyző ezúttal is magabiztos győzelmet aratott ezen a távon, közel két perccel előzte meg a rövidkörön győztes svéd versenyzőt, ezzel megszerezve nyolcadik világbajnoki aranyérmét. Kiszli Vanda harmadik versenyén kajak párosban állt rajthoz Kőhalmi Emesével, akivel ismét aranyérmet szerzett a 24,3 kilométeresen távon.