Szolnokon versenyeztek az ASE kajak-kenusai

Szolnok adott otthont a hétvégén a női kajakosok és az ifjúsági kajak-kenus versenyzők első válogatójának, ahonnan érmekkel és megerősödve tértek haza az ASE sportolói – adta hírül paksi szakosztály. Pupp Noémi két, az olimpián is szereplő versenyszámban, 500 méteren egyesben és párosban a 19 éves Fojt Sárával állt rajthoz. Egyesben végig nagy versenyben volt, hatodik lett úgy, hogy a második és a hatodik helyezett között csupán fél másodperc különbség volt. Párosban biztos második helyet hoztak Csipes Tamaráék mögött, ami lőtávolba hozta őket a világbajnokságot tekintve: a második válogató előtt még sok edzés és kavarodás várható, de ha tovább készülnek, akkor szép eredményekre számíthatnak – fogalmaztak az ASE oldalán. Az ifik között Juhász István vitte a prímet: a kétszeres világbajnok paksi kenus mind a négy számát megnyerte, amiben elindult. 500 és 1000 méteren egyesben magabiztosan tudott nyerni Juhász István, és korábbi párostársával, Lugosi Gergellyel is meggyőző fölénnyel tudtak finiselni a hosszabb és a rövidebb távon egyaránt. A második válogató június közepén lesz.