Bajnokit játszott hazai pályán tegnap este az ASE

A paksi NB-1-es kosárlabdacsapat az alsóház Play-out-jának első fordulójában a Nyíregyháza együttesét fogadta a Gesztenyés úti stadionban. A mérkőzés végig elég kiegyenlített volt, viszont a paksi gárda erősebben tudta kezdeni a mérkőzést. Az első negyedet az ASE nyerte 23-19-re. A második játékrészben ismét négy pontos különbséget tudtak kialakítani a házigazdák, 17-13 lett a negyed eredménye a Paks javára. A harmadik negyedben az atomos alakulat tovább tudta növelni előnyét és 27-18-ra tudta hozni a negyedet. A hajrában a Nyíregyháza bár fel tudott zárkózni a házigazdákhoz, és 22-22-es döntetlennel zárult az utolsó negyed, a hátrányát nem tudta ledolgozni a nyírségi együttes, így a találkozót végül az ASE tudta nyerni 89-72-re. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a paksi Eilingsfeld János lett, aki 31 pontot, 12 lepattanót és 1 gólpasszt szerzett az atomos csapatnak. A paksi csapat így győzelemmel kezdte a Play Outot és szövetségi döntés értelmében plusz 6 pontot kapott, amellyel jelenleg a Play-Out első helyén állnak. Az ASE a következő mérkőzését a Budapest Honvéd gárdája ellen fogja játszani április 15-én.