A Puskás Akadémia együttesével csapott össze tegnap a PFC

Az NB-1-es paksi futballcsapat a felcsúti gárda otthonában lépett pályára az OTP Bank Liga 21. fordulójában. A mérkőzést a PFC kezdte, azonban a Puskás már a 8. percben be tudott találni az atomos gárda kapujába. Ezt követően több veszélyes helyzet is volt mindkét oldalon, viszont a gólra egészen a 35. percig kellett várni, amikor Varga Barnabás tudott egyenlíteni. Két perccel később Varga duplázni tudott egy szabadrúgást követően, így a Paks át tudta venni a vezetést. A félidős pihenőre 2-1-es részeredménnyel vonultak a csapatok az öltözőkbe. A második játékrészben sokáig nem tudott egyik csapat sem felülkerekedni a másikon, egészen a 85. percig, amikor is Böde Dániel 16 méterről betalált a hazaiak kapujába. Varga Barnabáshoz hasonlóan Böde Dániel is két perccel első gólja után duplázni tudott, a 87. percben ismét gólt szerzett a Paksnak. A Puskás ezt követően már nem tudott gólt szerezni, így a végeredmény 4-1 lett a PFC javára. Böde Dániel értékelőjében elmondta, a győzelem az egész csapat érdeme. „Persze szereztem két gólt, de a győzelem a teljes csapat érdeme. Mindenki nagyot melózott a kilencven perc alatt. Számomra hab a tortán, hogy kétszer is eredményes tudtam lenni majd’ féléves kihagyás után, de ez idő alatt végig keményen edzettem. Boldog vagyok a gólok miatt, de még jobban örülök, hogy nyert a csapat. A héten csapatépítőt tartottunk, ami mindig jó, és összekovácsolja az öltözőt. Bízom benne, hogy a jövő héten is jönnek majd a győzelmek” – fogalmazott a klub weboldalán olvasható nyilatkozatában Böde Dániel.