Bajnokit játszott hazai pályán tegnap este az ASE

A paksi NB-1-es kosárlabdacsapat az Alapszakasz 16. fordulójában a Kaposvár együttesét fogadta a Gesztenyés úton. A mérkőzést a Paks kezdte erősebben, az első játékrészt 29-17-re nyerte a hazai csapat. A második negyedben a Kaposvár tudott felülkerekedni az ASE együttesén és 23-16-ra hozta a negyedet. A harmadik játékrészben ismét a vendégek győztek 31-27-re, viszont a hajrát 21-10-re tudta hozni az ASE. A végeredmény így 93-81 lett a paksi csapat javára, így jelenleg 9 győzelemmel és 7 vereséggel a 6. helyen áll az ASE a tabellán. A meccse legeredményesebb játékosa Deon Edwin lett, aki 22 pontot, 3 lepattanót és 11 gólpasszt szerzett a paksi gárdának. A következő fordulóban az ASE a Sopronnal mérkőzik meg január 21-én.