Jól szerepeltek a paksi tájfutók a Hungária Kupán

18 fővel vettek részt a paksi tájfutók az idei nemzetközi Hungária Kupán – adta hírül a PSE Tájfutó Szakosztálya. A rendezvényt Soltvadkert és Pirtó körzetében rendezték meg, melynek versenyközpontja a Vadkerti-tó mellett volt. A pirtói terepen rendezték a 2018-as Junior Világbajnokságot, így a versenyzők futhattak egy valóban technikás alföldi versenyen, melynek terepét változatos homokbuckák, borókafoltos és ligetes területek, illetve intenzív erdőművelés alatt álló területek jellemezték. Az eredményeket tekintve három versenyzőnknek sikerült összetettben a dobogóra állni: Kovács Karina N20-ban ezüstéremmel, Makovinyi Dorottya N21Br-ben bronzéremmel és Hahn Mihály Nyílt Technikásban szintén bronzéremmel zárt. Hahn Bercel F15-18C kategóriában az első négy napi 3. helyezését követően csúszott le a dobogóról. Hahn Bercel ikertestvérei pedig idén indultak először ilyen nagy versenyen és F10D-s kategóriában Hahn Zalán 5., Hahn Márton pedig 6. helyezett lett.