Értékelte az Újpest elleni mérkőzést a PFC vezetőedzője

Az OTP Bank Liga 5. fordulójában a paksi NB-1-es futballcsapat 3-2-re tudott nyerni a fővárosi gárda ellen. Waltner Róbert, a PFC vezetőedzője a meccset követően elmondta, tanulságos mérkőzést játszottak a csapatok. „Jól kezdtük a mérkőzést, több helyzetünk is volt. A felépített 0-3-as vezetésünk aztán egy megnyugtató előnnyel bírhatott volna, de ez a bajnokság ismét bebizonyította, soha nem lehet hátradőlni. Lehet, korán kezdtem cserélni, talán várni kellett volna még egy kicsit, de a következő, hétközi mérkőzésünk jutott az eszembe pihentetés szempontból, plusz a fiataljaink is jól dolgoznak, minden percet megérdemelnek a pályán. Hozzáteszem, úgy gondolom, nem a változtatások miatt lett végül 2-3. A második hazai gól nem hiányzott, akkor lett izgalmas. A hazaiak megtettek mindent a döntetlenért, mi pedig azért, hogy a végéig megmaradjon az előnyünk. A srácok az elmúlt két hétben kiválóan dolgoztak. Sokat gyakoroljuk az olyan szituációkat, hogy a fegyelmünk és a koncentrációnk ne vesszen el magas pulzusszám mellett sem, ha esetleg ki kell húzni egy mérkőzést. Az újpesti kapufánál a szerencse is mellénk állt, de ez sem véletlen, sokat melóztak a fiúk érte. Le kell vonnunk a tanulságot, ami nem más, mint hogy háromgólos előnynél is tovább kell menni, ahogy addig, sosincs lefutott mérkőzés, és ha ebből tanulunk, a jövőben még többet profitálhatunk belőle. Az összkép alapján – még ha idegtépő is volt az utolsó pár perc – megérdemelten nyertünk.” – fogalmazott a PFC weboldalán olvasható nyilatkozatában Waltner Róbert.