Pupp Noémi és Hodován Dávid képviselte a paksi színeket az Európa-bajnokságon

Pupp Noémi és Hodován Dávid képviselte a magyar, és persze a paksi színeket a müncheni kajak-kenu Európa-bajnokságon. 500 kajak párosban Pupp Noémi, az Atomerőmű Sportegyesület versenyzője ült egy hajóba Fojt Sárával egy héttel a vébé előtt, első futamuk egy Európa-bajnoki előfutam 2. helyezés, második egy középfutam 1. helyezés, majd az Európa-bajnoki döntő, ahol végig előkelő helyen haladva harcoltak a dobogóért, ám végül lecsúsztak róla. A negyedik hely egy sportoló életében nem a legkedvesebb, ám a versenyzésüket látva nagy jövő áll az egység előtt. Futamgyőzelemmel kezdett Pupp Noémi 1000 méteren az egyes előfutamban, majd a döntőben a saját pályájára koncentrálva, kontrolláltan, magabiztosan versenyezve megnyerte futamát és megszerezte élete első Európa-bajnoki címét. A szintén Atomerőmű SE versenyzője, Hodován Dávid Korisánszky Dáviddal 200 kenu párosban versenyzett, sebtében összetérdelt párosról van szó, akiknek az első futama rögtön egy Európa-bajnoki döntő volt: a győztes lengyelektől 1,1 másodpercet kaptak, a dobogótól fél másodpercre voltak – olvasható az ASE honlapján.