Tolnai versennyel kezdődött az Atomerőmű SE legkisebb kajak-kenusainak szezonja

Belekóstolhattak a versenyzés izgalmába: a holtágon rendezett versenyre a régió egyesületei mentek el, ahol egy hasznos nappal és jó versenyekkel gazdagodtak. A tolnai verseny sok fiatalnak élete első kajak-kenus futamát is jelenti, hiszen május első fele után indul be igazán a szezon. A 2022-es Mármarosi Kupa, noha volt szó a verseny áthelyezéséről a kis víz és a hínár miatt, ideális körülmények között zajlott: a nap sütött, a szél nem fújt, a víz evezhető volt, a hangulat pedig pezsgett. A 8 és 9 éveseknek egy ügyességi pályát kellett egymás után teljesíteniük, amelyben volt szlalom, tolatás, háló alatt átbújás- és mindezt vízen. A kiskenusok indiánkenuban vitézkedtek, ahol a szlalomot és minden fordulót az ASE fiataljai profi módon levezényeltek. A következő hétvégén a maratoni magyar bajnokságon fog versenyezni a paksi egyesület Győrben – olvasható az ASE honlapján.