Dobogós helyen végzett a Paksi Rendőrkapitányság munkatársa az UltraBalaton versenyen

Prantner Gábor, a Paksi Rendőrkapitányság munkatársa ezúttal nem egyéniben, hanem párosban futotta körbe a Balatont barátjával, a szintén paksi Sáfrány Gáborral – adta hírül a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság. A Balaton körbefutását célzó megmérettetést 16. alkalommal szervezték meg április utolsó hétvégéjén. Prantner Gábor a rendőrség munkatársa eddig már négy alkalommal indult neki az elképesztően hosszú útnak. Ebből háromszor egyedül, egyszer pedig váltóban futott. Háromszor végig is csinálta az emberfeletti erőpróbát, egyszer kellett csak egyéniben feladnia a küzdelmet.  Ezúttal nem egyedül készült a Balaton meghódítására. Barátjával, Sáfrány Gáborral, Paksi Sprint elnevezésű formációban indultak a több mint 210 kilométeres távra. A két futó pénteken reggel háromnegyed 8-kor vágott neki váltóban az útnak, így körülbelül mindegyiküknek 105 kilométert kellett megtenni. Végül az éjszaka sötétjében, szombaton éjjel 1 óra 5 perckor értek célba. Mindössze 17 óra 20 perc 7 másodpercre volt szükségük, hogy ketten egymást váltva körbefussák a Balatont. A célba természetesen együtt futottak be. A két paksi futó olyan elképesztő teljesítményt nyújtott, hogy a kétfős csapatok kategóriájában a dobogó második fokára állhattak fel a 41 csapatos mezőnyben. A Paksi Rendőrkapitányság munkatársa a 2-3-4 fős csapatok versenyében a 275 csapatból is az előkelő 14. helyet szerezte meg.