Kupadöntőt játszhat a PFC

A MOL Magyar Kupa elődöntőjében fogadta a Fehérvári úton tegnap este a PFC az Újpest együttesét. Az NB-1-es futballcsapatok a döntőbejutásért küzdöttek egymás ellen a paksi csapat otthonában. Az első félidő 28. percében az Újpest öngóljával meg tudta szerezni a PFC a vezetést, és meg is tudta tartani előnyét a félidő végéig. A második játékrészben a PFC tovább tudta növelni előnyét az Újpesttel szemben, amikor a 65. percben Windecker a vendégek kapujába tudott fejelni egy szögletet követően. A mérkőzés 86. percében a Paks újabb gólt tudott szerezni, Sajbán talált be az Újpest kapujába. Ezzel a mérkőzés végeredménye 3-0 lett a PFC javára, így a paksi együttes bejutott a MOL Magyar Kupa döntőjébe. A döntő mérkőzést a PFC a mai Győr-Ferencváros összecsapás nyertesével játszhatja majd.