Légimentőbázis épül Szekszárdon

Elszállnak Pécsről a légimentők, elkészül hamarosan az új bázis Szekszárdon – olvasható a Bama oldalán. A nyáron eredményesen zárult a közbeszerzési eljárás az új szekszárdi légimentőbázis építésével kapcsolatban, a nyertes vállalkozással tavaly augusztus végén megkötötték a szerződést. A tervek szerint elköltöztetik a Pécs melletti reptérről a légimentőbázist, amit Szekszárdon működtetnek majd tovább. Ehhez természetesen elengedhetetlen, hogy a tolnai megyeszékhelyen megfelelő infrastruktúrát alakítsanak ki. A szekszárdi építkezés befejezését követően a pécsi légimentőbázist „nem tervezik működtetni”. A kijelölt területet az önkormányzat már évekkel ezelőtt átadta az állami szervnek. A légimentőbázis Pécsről Szekszárdra történő telepítésével a helikopter hatósugara jobb lefedettséget biztosít majd, mint jelenleg, tehát nagyobb területen nyújthatnak segítséget a bajbajutottaknak.