Ismét kikapott a KSC az Euroligában

Olasz csapat vendégeskedett tegnap este az Atomerőmű KSC Szekszárd együttesénél. Az Euroliga A-csoportjának 8. fordulójában a szekszárdi gárda a velencei Reyer csapatát fogadta. A mérkőzés a házigazda KSC számára jelentős hátránnyal indult, hiszen a csapat két meghatározó játékosa, Dana Evans és Nikolina Milics is sérülés miatt kihagyni kényszerült a tegnapi összecsapást. Az olaszok fölénye már az első két negyedben megmutatkozott, a csapatok a félidőben 26-36-os részeredménnyel vonultak öltözőbe. A második játékrészben ugyan a KSC fel tudott zárkózni, az utolsó negyedben azonban a Reyer együttese ismét felül tudott kerekedni a szekszárdi csapaton, így a végeredmény 51-65 lett az olaszok javára. A KSC így az Euroligában továbbra is nyeretlen maradt. A mérkőzés legeredményesebb szekszárdi játékosa Goree Cyesha lett, aki 19 pontot és 6 lepattanót tudott szerezni a KSC-nek. A meccset Djokics Zseljko, az atomos gárda vezetőedzője is értékelte, aki úgy fogalmazott: „Nálunk jobb csapattal játszottunk, de voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor tartani tudtuk a lépést ellenfelünkkel. Azonban túl sok hibát vétettünk, ziccereket hagytunk ki, ezt pedig megbüntették.” A KSC legközelebb szombaton lép pályára a magyar bajnokság következő fordulójában, amikor is a Sopron Basket együttesével fog megmérkőzni hazai pályán.