Szombaton szüreti hangulat töltötte be Gerjen központját, Falunapot tartott a község. Romhányi Károly köszöntőjében elmondta: örömmel szervezték meg az eseményt egy év kihagyás után.
A hagyományos szüreti felvonulást követően gyermekprogramok, kirakodóvásár és fellépők sora színesítette a napot. Az estét Kozsó és az Ámokfutók koncertjével és bállal zárták a településen.
