Rekordot döntött a jelentkezők száma

A napokban összegezték az egyetemek felvételi adatait, és kiderült, hogy a Pécsi Tudományegyetem szekszárdi központú Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karán országos rekordok születtek. A karra másfélszer annyian jelentkeztek, mint tavaly, összesen 1418-an. A felvételt nyert hallgatók száma is növekedett, mintegy 40 százalékkal többen kezdik meg idén tanulmányaikat a szekszárdi karon – mondta el rádiónknak dr. Szécsi Gábor dékán.

dr. Szécsi Gábor

A rekordokat három okra vezeti vissza a dékán.

dr. Szécsi Gábor