Régészeti lelőhelyet találtak az erőmű területén

A Paksi Atomerőmű területén végzett földmunkák során egy különleges régészeti lelőhelyre bukkantak a kivitelezők – olvasható az erőmű honlapján. A feltárás jelenleg is folyik, a Paksi Városi Múzeum munkatársai dolgoznak a helyszínen. Annyi már most megállapítható, hogy a négy sír az avar korból származik. Kettő sírban harcos férfiak feküdtek, egyikük mellé a lovát is elhelyezték, a másik kettőbe fiatal nőket temettek el. Az Atomenergetikai Múzeum az elmúlt évek során szorosan együttműködött a városi múzeummal, így ennek a nem mindennapi leletnek az útját is nyomon lehet követni.