A karácsony előtti horvátországi földrengés Tolna megyei gyűjtéséről tartottak sajtótájékoztatót a szervezők

Karácsony után néhány nappal Horvátországban megmozdult a föld és a pusztító földrengés hatalmas kárt okozott. Ezt enyhítendő, a megyében gyűjtést kezdtek. Erről beszéltek a szervezők a pénteken délelőtt Szekszárdon tartott sajtótájékoztatón. Az egyik kezdeményező Orbán Attila, Tolna Megye Közgyűlésének alelnöke.

Orbán Attila

A gyűjtés másik szervezője a megye egyetlen, Dombóváron lévő Horvát Nemzetiségi Önkormányzatának elnöke Varga-Stadler Gábor.

Varga-Stadler Gábor

Azóta eltelt öt hónap, közbejött a vírus miatti veszélyhelyzet, és a dombóvári kisebbségi önkormányzat a választási küzdelembe sem akart beavatkozni.

Varga-Stadler Gábor