Karácsony után néhány nappal Horvátországban megmozdult a föld és a pusztító földrengés hatalmas kárt okozott. Ezt enyhítendő, a megyében gyűjtést kezdtek. Erről beszéltek a szervezők a pénteken délelőtt Szekszárdon tartott sajtótájékoztatón. Az egyik kezdeményező Orbán Attila, Tolna Megye Közgyűlésének alelnöke.
A gyűjtés másik szervezője a megye egyetlen, Dombóváron lévő Horvát Nemzetiségi Önkormányzatának elnöke Varga-Stadler Gábor.
Azóta eltelt öt hónap, közbejött a vírus miatti veszélyhelyzet, és a dombóvári kisebbségi önkormányzat a választási küzdelembe sem akart beavatkozni.
