Együttműködési megállapodást írt alá Gerjen a Dunaújvárosi Egyetemmel. A megállapodás keretében számos területen kezdik meg a közös munkát, azzal a céllal, hogy együtt teremthessenek értéket a gerjenieknek, a térségnek és a hallgatóknak – emelte ki Romhányi Károly polgármester a sajtó nyilvános eseményen.
A megállapodásnak köszönhetően számos területen működik majd együtt a két fél, többek között közös programokban, kutatásokban, a hallgatók kedvezményes letelepedéshez juthatnak, a gerjeni fiatalok pedig kedvező lehetőségekhez továbbtanulásaik során. Dr. András István rektor hozzátette: egyetemük mindig is nyitott egyetem volt.
Az eseményen a Közép-Duna Menti Fejlesztési Tanács elnöke, Dr. Mikulás Brigitta és Kovács Pál államtitkár gratulált az együttműködő feleknek. Az államtitkár megjegyezte támogatnak minden hasonló kezdeményezést, amely az évszázad beruházását, a Paks II-es beruházást is szolgálja.
