Szoros küzdelemben nyert az ASE

A Kaposvár elleni győzelemmel zárta az alapszakaszt az Atomerőmű SE férfi kosárcsapata. A találkozó szoros párharcot hozott. Az első negyedben 5 pontos előnyre tettek szert a hazaiak, a paksiak 27 találatából 18-at Lóránt Péter szerzett. A második etapban kevés atomos pont esett, a 16.percben át is vették a vezetést a vendégek, melyet meg is tartottak a nagyszünetig. Ekkor 47:41 volt a Kaposvárnak. A harmadik negyedben láthatáron belül tudott maradni a Paks, de megmaradt a KK előnye. A záró etapban Kovács triplával indított, ezzel kiegyenlített az ASE, majd a vezetést is átvette, melyet nem is engedett már ki a kezéből. A végeredmény 79:73. Lóránt Péter 35 pontott dobott a Kaposvárnak, de  hetek óta extra teljesítményt nyújt.

Lóránt Péter

Dzunic Branislav vezetőedző a találkozó után eképpen nyilatkozott: “Minden elismerésem a játékosoké, az utolsó három hétben nagyjából csak egyéni edzéseket tudtunk tartani. Egy nagyon jó Kaposvár ellen nyertünk megérdemelten.” A bajnokság a rájátszással április közepén folytatódik. De addig Magyar Kupa meccsen Budapesten a Ludovika Arénában kell helytállniuk a paksiaknak, melynek elődöntőjében a Körmend lesz az ellenfele az atomosoknak április 7-én, szerdán.