Fölényes hazai győzelem

Magabiztos győzelmet aratott az ASE. Szombat délután hazai pályán fogadta a Magyar Bajnokság soron következő fordulójában a paksi kosárlabda együttes az Alba Fehérvár csapatát. A Gesztenyés úti stadionban telt ház előtt mérkőztek meg a csapatok egymással. Bár mindkét együttes erősen kezdett és mindvégig nagyon jó aránnyal találtak kosárba, a fehérváriaknak nem sikerült fogást találni az ASE játékosain. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a Paks színeiben játszó Orlando Coleman lett, aki 25 pontot és 2 lepattanót értékesített a meccs alatt. A végeredmény 109-80 lett az ASE javára. A paksiak így 15 lejátszott mérkőzést követően továbbra is a harmadik helyen állnak a bajnokság tabelláján, míg az Alba Fehérvár ezzel a vereséggel a negyedikről a hatodik helyre csúsztak vissza. Az atomos csapat a bajnokság 16. fordulójában legközelebb január 18-án lép pályára a Jászberény otthonában.