Nehéz meccset nyert az ASE

Megszenvedett a győzelemért az ASE a bajnokság 8. fordulójában, 89:85-re nyert az újonc Oroszlány ellen hazai pályán. A végig szoros és küzdős meccsen – bár mindvégig az atom tartott előrébb – az oroszlánok az utolsó percig ott loholtak a nyakukon. A második félidőben a piros-feketék közel álltak a fordításhoz, de sikerült rendezniük a soraikat a hazaiaknak, és végül 4 ponttal nyerniük. Jó hangulatban telt a találkozó, a vendég szektor is megtelt és a hazai szurkolók is kitettek magukért. Lóránt Péter extrát teljesített, 32 pontot dobott.

Lóránt Péter

Illés Máté Oroszlány együttesében játszik 2-3 éve. A Pakson nevelkedett fiatal kosarasnak nagy szerepe volt csapata felsőbb osztályba való kerülésében. Most anyaegyesülete ellen lépett pályára.

Illés Máté

Ezzel zsinórban negyedik győzelmét zsebelte be az atom. A folytatásban idegenbeli meccsek következnek Sopronban és Pécset. Az ASE kosarasai legközelebb hazai pályán december 14-én játszanak, amikor is a Szolnok együttesét fogadják.