Programsorozatot indított a Medinai Református Egyházközség

Hálaadó, zenés istentiszteletet tartottak a Református Gyülekezet Napján a Sió-parti kis település közel 230 éves templomában. A Medinai Református Egyházközség programsorozatot indított október utolsó vasárnapján, melyen gyülekezetközi találkozóra hívták a medinai-szedresi-tengelici és a környékbeli híveket-ismertette a Teol.hu. Az igehirdetés után az 1848–49-es szabadságharcban, az első és második világháborúban meghalt katonák, hősi halottak neveit Újlaky Tibor lelkész olvasta fel. Az egyházi-kulturális program a helyi humán erőforrás és a helyi zenei értékek bevonásával valósult meg. A Magyar Falu Program nyertes pályázati forrását a gyülekezet parókiafelújításra, egyházi közösségi tér kialakítására és egyházi-kulturális programok megvalósítására költi.