Kóti Lóránt: minden kérdésre válaszolunk a Paks II. kapcsán🔊

Negyedik generációs atomreaktorokról tartott konferencián vett részt a Roszatom Pekingben május végén. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség által szervezett programon a gyorsneutronos reaktortechnológia legújabb fejlesztéseit mutatták be azzal a céllal, hogy bővítsék a nemzetközi együttműködést az atomenergia-ágazatban – nyiltakozta rádiónknak a Roszatom Magyarország kommunikációs vezetője, Kóti Lóránt, aki azt is elmondta, hogy hogyan kapcsolódhat a technológia a paksi atomreaktorokhoz.

Kóti Lóránt

Az új technológia az elmúlt évtizedekben felhalmozott kiégett nukleáris üzemanyag és a növekvő uránkereslet problémájának együttes kezelésével jelentősen javítani fogja az atomenergetika gazdasági hatékonyságát és növeli a környezetbiztonságot – hangsúlyozta Kóti Lóránt.

Kóti Lóránt

A Roszatom Magyarország kommunikációs vezetője arra is reagált, hogy hogyan fogadják az új magyarországi kormány által tervezett felülvizsgálatát a Paks 2-vel kötött szerződésüknek.

Kóti Lóránt