A közlekedésbiztonság alapjaival ismerkedhettek meg játékos, interaktív formában a gyulaji és a kurdi általános iskola elsős és negyedikes diákjai március 18-án adta hírül a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság a közösségi oldalán. László Bernadett r. főtörzsőrmester, a Rendőr-főkapitányság munkatársa tartott szemléletes előadást a tanulóknak. A foglalkozás során a gyerekek aktívan sajátították el a közlekedés alapvető szabályait, valamint megismerkedtek a legfontosabb jelzőtáblákkal. A program részeként a Közlekedjünk Együtt, Vigyázzunk Egymásra! (KEVE) kezdeményezés keretében a diákok gyakorolhatták a biztonságos átkelést is gyalogátkelőhelyen, emellett bemutatót kaptak a rendőri karjelzésekről. A kezdeményezés célja, hogy a fiatalok már korán elsajátítsák a biztonságos közlekedés alapjait, és tudatossá, felelőssé váljanak a közutakon, illetve mellettük haladva is.
